Global Estonian | Kolmas suurpõgenemisele pühendatud seminar ja lavastus

Kolmas suurpõgenemisele pühendatud seminar ja lavastus

Languages: 
EST
Monday, October 5, 2020
Location: 
News Category: 
Author: 
Riina Kindlam
News Source: 
Description: 

Neljapäeval, 24. septembril 2020.a toimus Tallinnas Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu teabeseminar „Minna ei taha, kuid jääda ei saa“, millega meenutati suurpõgenemise 76. aastapäeva ja mälestati selle käigus hukkunuid.

Esimest korda koguneti samanimelisele meenutusõhtule Vabamusse kahe aasta eest, 18. septembril 2018, EV100 ürituste raames, mil korraldajaks oli Eesti Kultuuriseltside Ühendus. See oli toetusüritus Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) palvel läbi viidavatele mälestusjumalateenistustele üle maailma ajavahemikus 15.-23. september.

Eelmisel aastal oli suurpõgenemise 75. aastapäev, mil ÜEKN pöördus Eesti Vabariigi Riigikogu poole ettepanekuga kinnitada 19. september suurpõgenemise mälestuspäevana eesti tähtpäevade kalendrisse. ÜEKN loodab, et ettepanek saab peatselt Riigikogu toetuse. ÜEKNi eestvedamisel toimus läinud aastal samuti Vabamus suurpõgenemise 75. aastapäevale pühendatud üritus, mille raames etendus Merle Karusoo lavastus ,,Sügis 1944“, mida esitles Põlva Harrastusteater.

Tänavune suurpõgenemise teabepäev „Minna ei taha, kuid jääda ei saa“ toimus EV Rahvastikuministri Riina Solmani egiidi all.