Global Estonian | Rahvastikuminister Riina Solman: tänusõnad hea koostöö eest

Rahvastikuminister Riina Solman: tänusõnad hea koostöö eest

Languages: 
EST
Thursday, January 14, 2021
Location: 
News Category: 
News Source: 
Description: 

Head sõbrad üle ilma!

Olete kõik juba kindlasti kursis, et Jüri Ratase valitsus astus tagasi, põhjuseks teisipäeval, 12.jaanuaril, Eestis avalikustatud Porto Franco korruptsioonijuhtum, mis puudutas minu praegusi koalitsioonipartnereid Vabariigi Valitsuses: Keskerakonda otseselt ja EKRE-t kaudsemalt.

Valitsuse tagasiastumine on demokraatlik protsess, mis järgib põhiseadusega kehtestatud protseduuri. Uue valitsuse moodustamiseni jätkab senine valitsus oma ülesannete täitmist, kuid hea tava järgi ei langetata enam riigielu oluliselt muutvaid otsuseid.

Tuleb tunnustada Jüri Ratase riigimehelikku käitumist praeguses olukorras hukkamõistetava kaasuse ilmsiks tulekul, kes võttis koheselt poliitilise vastutuse ning tekkinud olukorras astus tagasi.

President Kaljulaid andis uue valitsuse moodustamise ülesande Reformerakonna esinaisele Kaja Kallasele. Tänaseks ongi teada antud uue valitsuse moodustamise soovist Eesti Reformierakonna ja Keskerakonna vahel.

Kinnitan, et praegune olukord ega ka tulevik Eesti riigi suhtlust ja koostööd üleilmaeestlaste ja teiste sõpradega kuidagi muuda, jätkame samal toredal viisil kõiki meie ühiseid tegevusi. Kasutan võimalust teid kõiki tänada – olete olnud suureks toeks, abiks ja suurepärasteks koostööpartneriteks! Teie toetus Eestile, patriotism ja armastus on meile, kodueestlastele eeskujuks ja inspiratsiooniks.

Omalt poolt töötan selle nimel, et teiega koostöös tehtud head algatused saaksid jätkuma, et saame kinnitatud üleilmse eestluse programmi, mille koostamisega oleme üheskoos vaeva näinud juba nüüdseks üle aasta. Üleilmse eestluse aktiivne edendamine ja ühendamine peab jätkuma mistahes koalitsioonis – see on riigi prioriteet. 

 

Elagu Eesti! Elagu üleilmne eestlus!
Teid kõiki tänades

 

Riina Solman
Rahvastikuminister


   

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus..
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.