Global Estonian | Rahvastikuminister Riina Solman taasiseseisvumispäeval üleilmse eestluse hoidjatele

Rahvastikuminister Riina Solman taasiseseisvumispäeval üleilmse eestluse hoidjatele

Languages: 
EST
Thursday, August 20, 2020
Location: 
News Category: 
News Source: 
Description: 

Kallid üleilmse eestluse hoidjad!

Täna kakskümmend üheksa aastat tagasi taastasime ühise pingutuse tulemusel oma iseseisvuse, mille eest eestlased Rootsis, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Austraalias ja kõikjal mujal vabas maailmas olid kogu oma elu võidelnud.

Saime tagasi esivanemate rajatud Eesti Vabariigi.

Me oleme teile selle eest tänulikud! Me oleme tänulikud ja hindame kõrgelt väliseesti kogukondade poliitilist ja diplomaatilist tegevust, eksiilvalitsuste Eesti järjepidevuse hoidmist ja Eesti iseseisvuse eest seisnud inimeste vaprust Nõukogude ajal.

Avaldan tänu ka neile paljudele, kes taasiseseisvumisest alates on naasnud kodumaale tööle, poliitikasse nagu nt president Toomas Hendrik Ilves, Aino Lepik von Wirén, Jaan Manitski, Jaan Männik, Ardo Hansson, Rein ja Mare Taagepera, või ka professor Aino Järvesoo, kes oma elu viimased aastad pühendas Eesti rahvastiku teemadele.

Me oleme tänulikud kõigile mujal maailmas elavatele eesti peredele, kes võõrsil elades on leidnud endas jõudu anda oma lastele edasi eesti keel ja kultuur! Oleme tänulikud kõigile, kes hoiavad kodumaaga sidet ja oma südames kohta Eesti jaoks.

Elagu vaba Eesti! Head taasiseseisvumispäeva meile kõigile!

Riina Solman
Rahvastikuminister