Global Estonian | Pööriöö Ball

Pööriöö Ball

Category: 
Community & Culture
Event Type: 
Party or social gathering
Event Address: 

321 E 73rd St
New York, NY 10021
United States

Event Description: 

Pööriöö Ball

Bohemian National Hall

7:00 pm April 15, 2023 

alates16. eluaastast.

Esinevad Stefan ja Alika Milova (Eesti) ning Kalevipogue (Toronto)

Pilet $165 (alates1. märtsist 2023 $200)

Järelpidu NY Eesti Majas

 

Pööriöö on maagiline hetk, kui Hämarik ulatab Koidule käe - kui päev muutub õhtuks ja algab uus aastaaeg. Meie Pööriöö Ball algab päikeseloojangul ning lõppeb keskööl, kuid peo jätk Eesti Majas kestab, kuni ring saab täis ning Pööriööle järgneb päev.

Pööriöö sümboliseerib ka meie esivanemaid - iidset maarahvast, kes käsikäes loodusega tegid Pööriöö kalendri järgi elu ja hingega tööd, kes harisid maad, kus aastasadu kasvatasid vilja juba nende esivanemad küll nii võõrvõimu all kui ka vabana. Sellest kasvas välja eesti laul, tants ja toit - eesti hing.

Pööriöö sümboliseerib ka Eesti ärkamisaega, iseseisvumist ja taasiseseisvumist - see on koit, ärkamine, vabadus, lootus. Ja rasketel aegadel teab Eesti rahvas, et ühel hetkel tuleb uuesti koit ning valgus saab pimeduse üle võidu.

Pühitseme siis meie üheskoos siin USA-s elavat eesti rahvast, lauldes koos eesti laule, süües eesti toite ja tantsides eesti tantse. Kuni öö pöördub hommikuks. Ja kui ärkame järgmisel hommikul, oleme õnnelikud, et me oleme eestlased ja me saime üheskoos vabaduses pühitseda meie eestlust.

Location: 


  

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus.
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.