Global Estonian | Riina Reinvelti veebiloeng "Eestlaste toiduharjumused välismaal eile ja täna"

Riina Reinvelti veebiloeng "Eestlaste toiduharjumused välismaal eile ja täna"

Saturday, December 11, 2021 - 4:00pm to 5:30pm
Event Type: 
Class, training, or workshop
Online / Virtual Event: 
Yes
Event Address: 
Berliin
Germany
Event Description: 

Berliini Eesti Kultuuriseltsil KAMA on hea meel kutsuda teid laupäeval, 11. detsembril kell 16 (CET) osalema Riina Reinvelti veebiloengus “Eestlaste toiduharjumused välismaal eile ja täna”. Loeng toimub Zoomi keskkonnas.

Toiduharjumused saame tavaliselt kaasa oma lapsepõlvest. Kui inimene või suurem grupp inimesi oma tavapärasest keskkonnast välja rändab, ükskõik kas vabatahtlikult või sunniviisiliselt, hakkab toitumistavasid mõjutama uus keskkond. Eestlasi rändas 19. sajandil peamiselt ida poole, kuid 20. sajandi esimesel poolel tekkisid Eesti kogukonnad ka läänes. Kui varasemad väljarändajad olid lihtsama söögisedeliga talupojad, siis 20. sajandil oldi saadud koolitust nii kutsekoolides kui keedukursustel, ilmunud oli eestikeelseid retseptiraamatuid. Milliseid toite on peetud välismaal n-ö eesti toitudeks ja kuivõrd kerge või raske on olnud neid valmistada?

Riina Reinvelt on Tartu Ülikoolis õppinud etnoloogiat ja töötab Eesti Rahva Muuseumis peavarahoidjana. Eesti kogukonnad välismaal on olnud üheks tema uurimissuunaks, ta on koostanud nii näituseid kui kirjutanud artikleid. Toiduteema on leidnud kajastamist ERMi aastaraamatus (2017) ja näitusel ”Eesti toiduärid Torontos” (2014, koostöös Piret Noorhani ja Väliseesti Muuseumiga).

Registreerimine: https://forms.gle/4XQnGPRncB32YMoU7

Lisainfo: riina.reinvelt@erm.ee, eestikultuuriselts@gmail.com

Toidukultuurile pühendatud loengusarja läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Foto: Sünnipäevapidu Torontos 1950. aastatel. Autor: Johannes Säägi. Väliseesti Muuseum


   

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus..
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.