Global Estonian | Huvi tagasipöördujate võrgustiku aastalõpu koosviibimise vastu oli suur
Tagasipöördujate koosviibimine 16.12.2023. Foto: Kristi Sits

Huvi tagasipöördujate võrgustiku aastalõpu koosviibimise vastu oli suur

Location: 
Eesti
News Category: 
Kogukond

16. detsembril toimus Coca-Cola Plaza kinos tagasipöördujate võrgustiku aastalõpu koosviibimine, kus loodi uusti tutvusi ja vaadati ühiselt kodumaist jõulufilmi. 

“Minule jäi üritusest väga hea ja soe tunne. Huvi oli seekord väga suur. Kohale tuli ligi 40 inimest, väga paljud neist peredega ja märgata oli ka uusi nägusid,” ütleb Marika Sulg Integratsiooni Sihtasutusest, kes oli ühtlasi ka ürituse korraldaja.

Aastalõpu koosviibimise avakõne pidas Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev, kes rääkis, et üle ilma elab hinnanguliselt kuni 200 000 eesti juurtega inimest, kellest ligi 120 000 on ka Eesti kodakondsus. Integratsiooni Sihtasutuse eesmärk on tagasipöördujaid igakülgselt toetada, olgu selleks siis teekonna kaardistamine või siinse eluga kohanemine. “Meil on alati väga põnev kuulata tagasipöördujate lugusid, kuidas siinne kohanemine on läinud. Oleme väga tänulikud, et paljud tagasipöördujad on kaasa löönud meie projektides, näiteks jaganud oma lugu trükiste jaoks, osalenud üritustel või vabatahtlikuna konverentsil,” sõnas Moskovtsev. 

Avakõnes tuli juttu ka eesti keele õppest, mida Integratsiooni Sihtasutus samuti toetab. Kõik tagasipöördujad, kes ei ole veel eesti keele kursusi läbinud, on väga oodatud osalema keeleõppes ja keeleõpet toetavates tegevustes. Meeleolukal üritusel tehti ka viktoriini, loodi uusi tutvusi ja õhtu lõpetati ühiselt kodumaise jõulufilmi “Eia jõulud Tondikakul” seansiga. 

Tagasipöörduja, oleme Sulle toeks! Meie eesmärk on aidata Eestisse naasvatel inimestel siinse eluga sujuvalt kohaneda. Andsime selleks välja spetsiaalse tagasipöördujatele mõeldud trükise, kust leiad praktilist infot Eestisse naasmise kohta (Kuidas leida tööd? Kus õppida eesti keelt?) ja ka teiste tagasipöördujate lood. Lae trükis alla siit lingilt: https://www.integratsioon.ee/tagasi-tulemised-2023

Tagasi tulemised 2023    


  

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus.
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.