Global Estonian | Montreali Eesti Pensionäride Klubi

Montreali Eesti Pensionäride Klubi

Montreal Estonian Pensioner’s Club
Group Category: 
Community
Senior's Organizations
Location: 
  • Canada
Address: 

4345 Marcil Avenue
St. John’s Estonian Ev. Lutheran Church
Montreal QC H4A 2Z9
Canada

Kirjeldus: 

Montreali eesti pensionäride klubi asutati aastal 1978 kui paljud need kes saabusid siia 1940-50 aastate jooksul olid jõudnud pensionäri-ikka. Jaani koguduse õpetaja Heino Laaneotsa õhutisel tehti eeltöö ja Edgar Heinsoo töötas välja põhikirja mis võeti vastu asutamiskoosolekul 15 oktoobril 1978. Kohal oli 45 inimest kellest said esimesed klubi liikmed ja Edgar Heinsoo valiti esimeheks, amet mida ta täitis kuni 1982.

Klubi käib harilikult koos 2 korda kuus reede pealelõunal Montreali Jaani Koguduse kiriku seltskondlikes ruumides. Koos istutakse kohvilauas ja maitsetakse hõrgutisi, ja peaaegu igal korral esitatakse mingi ettekanne nagu video või loeng. Kohvilaud avatakse kell 12:00 ja ettekanded algavad kell 13:00. Suvel on klubi suletud. Liikmemaks on $10. aastas.

Klubi on oma tegevuse ajal suunanud tähelpanu ka kodumaale ja on rahaliselt toetanud sealseid organiastsioone nagu Vaivara Sinimägede mälestus ja leinamüüri püstitamist, Tallinna Lastehaigla toetus fondi ja Eesti Tänavalaste Projekti.

Founded: 


  

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus.
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.