Global Estonian | Anneta oma kõnet ja aita säilitada eesti keelt digiajastul
Anneta oma kõnet ja aita säilitada eesti keelt digiajastul

Anneta oma kõnet ja aita säilitada eesti keelt digiajastul

Location: 
Ülemaailmne
News Category: 
Kultuur

Hea Eesti väliskogukonna liige! Kas hoolid eesti keelest ja soovid, et see ka tulevikus elujõuline oleks?

Sel juhul ootame Sind osalema ulatuslikus eestikeelse kõne kogumise kampaanias „Anneta kõnet“.  Suundu kohe veebilehele annetakõnet.ee, anneta oma kõnenäidis ning anna seeläbi omapoolne panus eesti keele säilimisse ja arengusse.

Mittetulundusliku kampaania „Anneta kõnet“ kutsus ellu Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Riigi Infosüsteemi Ameti ja Eesti Keele Instituudiga ning seda rahastab Euroopa Liit. Ühine eesmärk on koguda võimalikult paljude tavaliste inimeste kõnematerjali kaasaegse eesti kõnekeele uurimiseks ning eesti keelel toimivate kõnetehnoloogia lahenduste arendamiseks. 

Mis on kõnetehnoloogia ja miks seda vaja on? Kõnetehnoloogia näol on tegemist tehnoloogiaga, mis võimaldab nutiseadmetel inimkõnest aru saada. Kõnetehnoloogia lahendusi kasutatakse paljudes erinevates eluvaldkondades, näiteks kohtutes istungite protokollimisel, telesaadete automaatselt subtitreerimisel, raamatute ettelugemisel jne. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi andmete valdkonna juhi Ott Velsbergi sõnul võimaldavad kõnetehnoloogia lahendused parandada ka teenuste ligipääsetavust. Ta lisas, et projekti tulemist saab laiemat kasu kogu ühiskond, sest kõnetehnoloogia lahenduste arendamisega muutub riigi- ja erasektoriga suhtlemine ning teenuste kasutamine lihtsamaks ja kiiremaks.

Kuidas oma kõnet annetada? Kõne annetamine on väga lihtne. Tuleb minna annetakõnet.ee portaali, valida huvipakkuv teema, asuda rääkima ning lõpus salvestada kõnefail. Kõnet saab annetada nii nutitelefoni, tahvelarvuti kui ka tavalise mikrofoniga arvuti abil. Rääkida saab kõigest ja kõne pikkusele piiranguid pole. Kõnet ootame annetama kuni veebruari lõpuni.

Tule anneta ise ja kutsu ka kõik oma pereliikmed ja sõbrad kõnet annetama!

„Anneta kõnet“ meeskond

Kuula ka selleteemalist saadet: https://vikerraadio.err.ee/1608762697/keelesaade-projekt-anneta-konet


  

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus.
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.