Global Estonian | Konverents: We Stand with Ukraine – Historical and Current Perspectives

Konverents: We Stand with Ukraine – Historical and Current Perspectives

Адрес: 
Ülemaailmne
Категория: 
Poliitika
Источник новости: 

3. juunil 2022 toimub Stockholmis Ukraina toetuseks konverents, millel saab osaleda nii kohapeal kui ka virtuaalselt. Konverents toimub Euroopa Majas aadressil Regeringsgatan 65 kell 13-18. Konverents toimub inglise keeles. 

Konverentsi korraldajad on Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) ja Rootsi Eestlaste Liit (REL) koostöös Stockholm Free World Forum’i, Eesti Suursaatkonnaga Rootsis, MTÜ-ga Globaalsed Eestlased ja Nordic Ukraine Forum’iga.

Konverentsi peakõnelejaks on rahvusvaheliselt tunnustatud soome-eesti kirjanik Sofi Oksanen.

Paneeldiskussioonide teemad on järgnevad: 

“Vene okupatsiooni jagatud mälestused” -  panelistid prof Hain Rebas ja dr Martin Kragh;

“Mitte kunagi enam üksi: NATO muutuv roll Euroopas” - panelistid Gunnar Hökmark, ambassador Judith Gough, ambassador Andrij Plachotnjuk, Laima Andrikienė, Marko Mihkelson. Vestlust juhib Alexandra Ivanov.
“Infosõda üle maailma” - panelistid Marcus Kolga, Patrik Oksanen, Jessikka Aro ja Hanna Liubakova.

Ava- ja lõpukõnedega esinevad Aho Rebas, Karin Karlsbro, Alina Zubkovych ja Reet Marten Sehr.

Rootsi Eestlaste Liidu esimehe Sirle Söödi sõnul tuleb rääkida Venemaa kuritegudest, Euroopa julgeolekust ja ülemaailmsest infosõjast kogu aeg ja kõva häälega. Eriti praegu, kui Ukraina võitleb meie väärtuste ja vabaduse eest. Konverentsil kohtuvad poliitikud, ajakirjanikud, diplomaadid, teadlased ja kodanikuühiskonna aktivistid - kõik, kelle võimuses on selgitada ja suurendada arusaamist ajaloost ja hetkeolukorrast. 

Konverentsile saab registreeruda läbi Rootsi Eestlaste Liidu kodulehe: https://sverigeesterna.se/2022/05/11/conference-we-stand-with-ukraine-h…

Küsimused ja info:  uekn.info@gmail.com


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.