Global Estonian | Üks erakordne oksjon Ukraina heaks
Üks erakordne oksjon Ukraina heaks

Üks erakordne oksjon Ukraina heaks

Адрес: 
Suurbritannia
Категория: 
Kogukond

21. septembril toimus Londoni Eesti suursaatkonna eestvedamisel järjekordne heategevuslik õhtusöök ja oksjon Ukraina toetuseks (esimese õhtusöögi kohta saate lugeda siit). Seekord tuli initsiatiiv Briti ettevõtjalt Daniel Harvey’lt, kes osales ise esimesel õhtusöögil külalisena ja soovis nüüd organiseerida ürituse 40 külalise asemel 150 inimesele. Ta pani ise õla alla ka kogu korraldusprotsessi juures. 

Bloomsbury’s raudteepostimuuseumis toimunud kolmekäigulise õhtusöögi tagas tippkokk Yotam Ottolenghi. Ta koostas nii menüü kui ka annetas kogu toidu, mille ta meeskond vilumusega kõigile valmistas. Joogid-söögid ning kõik oksjoni ja loterii auhinnad jõudsid meieni taaskord tänu inimeste ja firmade heasüdamlikkusele. Lõpuks oli head teha tahtjaid rohkem kui me suutsime vastu võtta. Õhtul võtsid teiste hulgas sõna Ühendkuningriigi julgeolekuminister Tom Tugendhat ja Ukraina suursaadik Vadõm Prõstaiko ning külalistele laulis 10-aastane sõjapõgenik Kvitka Ukrainast.

Eduka oksjoni viis vabatahtlikus korras läbi BBC’st tuntud saatejuht Jonathan Pratt ja heategevusüritusega kogusime kokku 90 620 naelsterlingit (üle 100 000 euro). Ukraina saatkonna soovitusel läheb kogu summa soomustatud kiirabiautode ostuks. Kiirabiautod on paraku olnud sõjas Venemaa sihtmärgiks, mistõttu aitavad soomustatud kiirabiautod päästa esmalt meedikute endi ja seeläbi ka abivajajate elusid.


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.