Global Estonian | XIII noorte laulupidu- ja tantsupeo piletid nüüd müügil
XIII noorte laulupidu- ja tantsupeo piletid nüüd müügil

XIII noorte laulupidu- ja tantsupeo piletid nüüd müügil

Адрес: 
Ülemaailmne
Категория: 
Kultuur

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023

XIII noorte laulupeo kontsert toimub 2. juulil 2023.

Osta pilet:

https://2023.laulupidu.ee/osta-pilet/

XIII noorte laulu- ja tantsupidu kannab ühist juhtmõtet „Püha on maa“. Püha on sõna, mida me argises eesti keeles väga tihti ei kasuta. Me hoiame seda puhuks, kui tahame rääkida millestki väga erilisest. Millestki, mis väärib meie sügavat austust ja mida ei tohi rikkuda – meie emakeel, meie kodu ja meid ümbritsev loodus.

XIII noorte laulu- ja tantsupeoga tähistame 60 aasta möödumist esimesest noortepeost, mis toimus 1962. aastal. Et meie laulu- ja tantsupidu saaks peetud võimalikult keskkonnasäästlikult, oleme tänulikud, kui järgite peo lähenedes meie keskkonna-alaseid nõuandeid ja soovitusi. Suured muutused saavad alguse väikestest asjadest.

Seekordse laulupeo puhul on huvitav tõdeda, et kogu peo kava on lähtunud ühest ainsast Hando Runneli luuletusest, "Valgust!", peegeldades sellesse mitmetähenduslikku luuletusse kätketud väärtusi. Ühtlasi pärineb ka selle sama luuletuse esimestest ridadest XIII noorte laulu- ja tantsupeo nimi, "Püha on maa". Laulupidu raamib omanäoline peegelvormis ühendkoori kava.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ 2. juulil.

Soodushindadega piletid on müügil kuni 31. maini.


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.