Global Estonian | Kaasaeg kohtub traditsioonidega — Estonian Music Week 2023
EMW 2023 festivalil esineja Mari Kalkun. Foto: Silver Tõnisson

Kaasaeg kohtub traditsioonidega — Estonian Music Week 2023

Адрес: 
Kanada
Категория: 
Kultuur

Estonian Music Week (EMW) on kiiresti lähenemas, selle aasta festival toimub 24. – 28. maini ja kogunisti kahes kohas, Torontos ja Hamiltonis. Kaks linna, kahekordne pidu! Festivali keskseks teemaks on new nordic sound ehk uued põhjamaised kõlapildid. Esinema on oodata rida muusikuid, kes saavad inspiratsiooni traditsioonidest, kuid pole kinni ühes või teises muusikažanris.

Need on muusikalised rändurid, kes viivad meid kütkestavale teekonnale helide maailma, mille jooksul saame kogeda, kuidas hoida alles traditsioonilisi ideid ja elemente, tuues need tänasesse muusikasse nõnda, et need sulanduksid üksteisega ja moodustaksid täiusliku terviku. Mitmed EMW esinejatest on meistrid sellel alal: Kirke Karja on löönud laineid oma unikaalsete eksperimentaalsete improvisatsioonidega, ansambel Triskele viljeleb lisaks Euroopa vanamuusikale eesti regilaulu ja rahvakoraale, Kanada eestlane Kara-Lis Coverdale on piirideta, vaba helimaastike rändur.

Kuidas sulandada ühte traditsioone ning modernsust? Miks tuua aegadetagused teemad ja ideed tänapäevasesse muusikasse ja kultuuri? EstoCast’i taskuhäälingu saatejuht Vincent Teetsov vestles sellest kõigest folkloristi, jutuvestja ja muusikalise võluri Mari Kalkuniga, keda saame samuti festivalil kuulda.

LOE EDASI

 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.