Global Estonian | Lingvist: Eesti haridustehnoloogia ettevõte, mis on pöördeliselt muutmas keeleõpet
Mait Müntel - Lingvist Tegevjuht ja kaasasutaja
Mait Müntel - Lingvist Tegevjuht ja kaasasutaja

Lingvist: Eesti haridustehnoloogia ettevõte, mis on pöördeliselt muutmas keeleõpet

Адрес: 
Ülemaailmne
Категория: 
Äri

Lingvist on Eesti haridustehnoloogia ettevõte ja keeleõppeplatvorm, mis kasutab kõige uuemat tehisintellekti tehnoloogiat, et aidata inimestel üle maailma õppida uut keelt nutikamalt ning kiiremini. 

Tegevjuhil ja kaasasutajal Mait Müntelil – füüsikul ja Tartu Ülikooli doktorikraadiga CERN-i vilistlasel – oli sarnaselt paljudele teistele raskusi uue keele õppimisega, kui ta kasutas klassikalist koolis käimise ja raamatutega õppemetoodikat. See meetod tundus talle ebatõhus, aeganõudev ja igav.

Müntel otsustas kasutada CERN-is masinõppega töötamisel saadud kogemust ning oma teadmisi füüsikast ja teadusest, et luua platvorm, mis pakuks paremat ja nutikamat elamust kõigile, kes tahavad tõhusalt keelt õppida. Müntel tegi prototüübi, katsetas seda edukalt enda peal ja nii oligi Lingvist sündinud.

Idee näib lihtne – lünga täitmise lausega õppekaardid –, aga Lingvisti põhifunktsioonid ja -omadused on keeleõppe valdkonda pöördeliselt muutmas, kiirendades õppimist järgmisel viisil.

  • Nutikad algoritmid. Ajastatud kordamise algoritm võimaldab kasutajatel õppida õigeid sõnu õigel ajal, esitades ja korrates neid optimaalsel ajal pikaajalisse mällu kinnitamiseks. 
  • Isikupärastatud õppimine. Lingvisti õpe isikupärastatakse iga õppija järgi kohe algusest peale. Rakendus määrab kiiresti iga kasutaja keeleoskuse ja asetab ta õigele tasemele. Seejärel kohandatakse kursus nii, et kasutaja saaks kohe kõige asjakohasemaid sõnu õppima hakata.
  • Tegelikus elus kasutatav sõnavara. Kõigepealt näidatakse kõige enam kasutatavaid sõnu, millega saab hakkama 80% igapäevastes olukordades, ja igal õppekaardil on konteksti pakkumiseks näitelause ning grammatikateave.
  • Tõhusus. Lingvisti kasutajad arenevad kiiremini, õppides iga päev 10 minutit ilma segavate tegurite ja reklaamideta ning väikeste õppetükkidega. Mobiilirakendus laseb õppida kus ja millal tahes, mis teeb õppimise võimalikuks ka tiheda graafikuga inimestele.
  • Kohandatus. Lingvisti kohandatud kaardipakid on funktsioon, mis muudab kasutaja antud sõnad või tekstid vaid mõne klõpsuga kohandatud keelekursuseks. Alates kokkamisest kuni aianduse või inseneriteaduseni – Lingvisti kasutajad saavad vajaliku sõnavara õppimiseks luua kursuse mis tahes teemal.

 

Lingvist

 

Lingvist pakub oma 40 keelepaariga – ning lähitulevikus lisanduvatega – inimestele kõikjal maailmas võimaluse saavutada oma keeleõppe eesmärgid. Nutikad algoritmid, tunnetusteadus, tehisintellekt ja lingvistika koos tagavad Lingvisti kasutajatele parima õppeelamuse ning muudavad õppimise kiiremaks ning tõhusamaks, hoides millegi uue õppimisel ning paremini kinnistamisel aega kokku.

Kui tahad lisateavet Lingvisti ning nutikama ja kiirema keeleõppe kohta, mine saidile https://lingvist.com/et/ või laadi alla rakendus App Store’ist või Google Playst. Üks tellimus võimaldab kasutada kõiki platvormil olevaid keeli.

 

 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.