Global Estonian | Fotod ja video: Laulupiknik tõi kokku üle 3000 pidulise
Fotod ja video: Laulupiknik tõi kokku üle 3000 pidulise

Fotod ja video: Laulupiknik tõi kokku üle 3000 pidulise

Адрес: 
Eesti
Категория: 
Kultuur

Pühapäeval, 20. augustil kogunes Narva Joaorus toimunud Laulupiknikule ligi 200 lauljat ja tantsijat ning üle kolme tuhande pealtvaataja, et tähistada üheskoos Eesti iseseisvuse taastamise päeva. Suure üheslaulmise korraldas Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja.

Esimene suur üheslaulmine toimus Narva joaorus 1937. aastal ning see traditsioon taastati Narva eesti keele maja algatusel 20. augustil 2021.

„Kooslaulmispidu võeti kaks aastat tagasi väga soojalt vastu ja seepärast otsustasime sellega jätkata. Tänavune Laulupiknik kinnitas taaskord, et üheslaulmine ühendab inimesi – Narva ja Ida-Virumaa inimesed väga naudivad õlg õla kõrval tähistamist, laulmist ja tantsimist,” ütles Narva eesti keele maja juhataja Anna Farafonova

Laulupiknikul astusid üles mitmed Ida-Virumaa koorid ja rahvatantsuansamblid: Narva eesti keele maja tandemkoor, Narva Muusikakooli koorid, Narva Rahvaste Maja koor, Narva folklooriansambel Suprjadki ja Iisaku regilauluansambel Silmaline. Jalga keerutasid rahvatantsurühm Jun-Ost ja Narva Eesti Seltsi tantsurühm Värtnad. Lisaks kohalikele laulu- ja tantsugruppidele ühinesid peolistega ka lauljad ja tantsijad Paldiskist ning Tartust. 

Laulupiknikul kõlasid meeleolukad laulud nii eesti kui ka ukraina, vene ja vadja keeles. Esitusele tulid ka mitmed XIII noorte laulupeo kavva kuulunud laulud. „Üheslaulmise eesmärk on viia kokku eri rahvustest, erineva emakeelega ja erinevates regioonides elavad inimesed,” ütles Anna Farafonova.

Lisaks kooridele astus Laulupiknikul üles ka Narva eesti keele maja loodud kogukondliku räppooperi „Karma” solistid Kelli Uustani ja Atlan Karp ning Narva laulja Anne Kalinen. Erikülalisena tegi etteaste Uku Suviste. 

Laulupikniku korraldas Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja. Selle loovjuht oli keelemaja juhataja Anna Farafonova, stsenaariumi koostasid keelemaja õpetajad Pille Maffucci, Julia Viirsalu ja Signe Viilop ning loovmeeskonda konsulteeris Alo Puustak.

Laulupiknikku aitasid pidada Narva Linna Arendus, Live Agentuur, Narva Linnavalitsus, Narva Muuseum, Event Media, Rahvaste Maja, Narva Muusikakool, Folklooriansambel Suprjadki ja Alex Kohvik & Catering.

Fotod: Laulupiknik Narva Joaorus (autor: Integratsiooni Sihtasutus/ Anastassia Volkova) – link fotodele.

Laulupikniku otseülekanne: link salvestusele.

 

 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.