Global Estonian | Eesti pass on mõjukuselt maailmas kaheksandal kohal
Estonia has the eighth most powerful passport in the world
Photo: Shutterstock / Estonian World

Eesti pass on mõjukuselt maailmas kaheksandal kohal

Адрес: 
Eesti
Категория: 
Reis

Eesti passiga reisides saab viisavaba sissepääsu 187 riiki ja territooriumile, selgub Henley passiindeksi 2024. aasta ülemaailmsest edetabelist.

2023. aastal oli Eesti 12. kohal, siis pääses passiga viisavabalt 181 riiki ja territooriumile.

2024. aasta edetabelis jagab Eesti oma kaheksandat positsiooni Leeduga.

Esikohta jagavad Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapani, Singapuri ja Hispaania, nende riikide passid annavad viisavaba sissepääsu 194 riiki ja territooriumile.

Teisele kohal on Soome, Lõuna-Korea ja Rootsi (193 riiki) ning kolmandal Austria, Taani, Iirimaa ja Holland (192 riiki).

Kanada jagab USA ja Ungariga seitsmendat kohta, nende riikide passiga pääseb viisavabalt 188. riiki ja territooriumile.

Nimekirja lõpust leiame Afganistani (104., 28 riiki), Süüria (103., 29.) ja Iraagi (102., 31.) passid. Venemaa on 51. kohal, Vene Föderatsiooni passiga pääseb 119 riiki.

Indeks, mille koostavad igal aastal Londonis asuvad maailmakodakondsus- ja residentuurikonsultandid Henley & Partners, põhineb Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) andmetel ja seda on ettevõte koostanud alates 2006. aastast. Indeks hõlmab 199 erinevat passi ja 227 sihtkohta.

 

 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.