Jaanika Merilo: elu kahes digiriigis, Ukraina ja Eesti | Global Estonian

Jaanika Merilo: elu kahes digiriigis, Ukraina ja Eesti

Адрес: 
Украина
Категория: 
Члены и руководители обществ

Kuula: Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts

„Sõja oludes on just see digiriik olnud see, mis on aidanud Ukrainal edasi toimida… Oludes, kus sul ei ole võimalik kohapeal olla, on digiriik eriti tähtis. Sõltumata sellest, kus sa oled, sul on mobiiltelefon olemas ja mobiilis on sinu riik.“

Jaanika Merilo on mitmekülgse IT-, investeerimise- ning poliitikakujundaja taustaga. Ta on eestlaste asutatud üleilmse kasvuettevõtete börsi Funderbeam turunduse- ja kommunikatsioonijuht ning Ukraina asepeaministri ja digisiirde ministri nõunik, eelkõige teemadel nagu idufirmad ja neid toetav ökosüsteem, e-tervis ning digikommunikatsioon.

Jaanika on sündinud 1979. aastal Tartus, tal on bakalaureusekraad ettevõtluses ja ärijuhtimises EBS-ist ning ärijuhtimise magistrikraadi Cumbria Ülikoolist Põhja-Inglismaal. Teda on korduvalt nimetatud TOP 50 kõige mõjuvõimsama naise hulka Ukrainas. Ta on töötanud Ukraina infrastruktuuri ning transpordiministri nõunikuna digi- ja rohepöörde teemadel, olnud investeerimisettevõtte US Invest juhatuse liige, asutanud lastele ja noortele suunatud heategevusprojekti Angels ning kaasasutanud ning juhtinud Ukraina riski- ja erakapitali assotsiatsiooni.

Tema sulest on ilmunud raamatud „Rütmist väljas“ (2007), „Я от Яники” (2020) ja „Minu Ukraina“ (2021).

Kuula: Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.