Josh Gold: teise põlvkonna Kanada eestlane | Global Estonian

Josh Gold: teise põlvkonna Kanada eestlane

Адрес: 
Канада
Категория: 
Глобальная эстонская молодежь

Kuula: Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts

“Need kaks rahvast, juudid ja eestlased, on mõlemad ajalooliselt palju kannatanud, nii et see on andnud ühise arusaama sellest, kui väärtuslik on selline elu, mis meil on Kanadas, kus me oleme üles kasvanud. Ma ei ole kunagi pidanud midagi väga karmi üle elama, aga ma olen teadlik sellest, mida mu juudi ja eesti esivanemad on pidanud läbi elama. See on ehk toetanud seda tunnet, kui väärtuslik on olla, kes me oleme.”

Josh Gold on küberjulgeolekupoliitika ekspert, kes on sündinud 1996. aastal Torontos ning on ema poolt teise põlvkonna eestlane ja isa poolt juudi päritolu kanadalane. Joshil, või Jukul nagu eestlased teda kutsuvad, on bakalaureusekraad Toronto ülikoolist, kus ta õppis rahu ja konflikti uuringuid ning Euroopa uuringuid. Oma lõputööga keskendus ta aga küberjulgeolekule, uurides 2007. aasta küberrünnakuid Eestis ning sellest tulenenud küberturvalisuse arenguid.

Juku on elanud ka lühikest aega Eestis, kui tegi suvepraktikat Tallinnas asuva NATO küberkaitse koostöö oivakeskuses, mis oligi alguspunktiks tema tööle küberkaitse ja küberpoliitika valdkonnas. Sellest ajast alates on Juku olnud seotud erinevate uurimistöödega küberkaitse, -diplomaatia, -konflikti, internetihalduse, ja muudel sarnastel teemadel nii Toronto ülikooli kodanikulabori juures kui konsultandina Eesti välisministeeriumi küberpoliitika osakonnas, keskendudes ÜRO küberteemadele.

Ta on olnud ka aktiivne Kanada ja üleilmse Eesti kogukonna tegevustes, ning on praegu juhatuse liige Eestlaste Kesknõukogu Kanadas ning ka MTÜ Ülemaailmse Eesti Noortevõrgustikus. Akadeemiliselt kuulub Juku korporatsioon Rotalia Toronto koondisesse. Juku on esindanud ujujana ka Eesti koondist 2018. aasta Euroopa meistrivõistlustel.

Kuula: Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.