Global Estonian | Londoni südames toimub Eesti muusikale pühendatud festival „Sounds of Estonia“
Global Estonian

Londoni südames toimub Eesti muusikale pühendatud festival „Sounds of Estonia“

Адрес: 
Suurbritannia
Категория: 
Kultuur

Londoni südames toimub Eesti muusikale pühendatud festival „Sounds of Estonia“

Täna ja homme, 25.-26. märtsini toimub Londoni südames Kings Place’s eesti muusikale pühendatud festival „Sounds of Estonia“. Festival koosneb neljast kontserdist ja ühest filmilinastusest. Üles astuvad Eesti tippartistid, kes on Ühendkuningriikides tuntud ja oodatud esinejad.

„2011.a. toimus Tallinna kultuuripealinna tähistamiseks Londonis Kings Place’s muusikafookusega festival EestiFest  Täna on hea meel tõdeda, et vaatamata Brexitile ja pandeemiale on meie koostöösuhted püsinud tugevad ja meie artistid alati ÜK lavadel oodatud esinejad. Eesti nime kandev festival Londonis on nii saatkonna, Visit Estonia, Eesti muusikafestivalide kui ka artistide ja nende manageride järjepideva töö tulemus, mis on ajaga kinnistanud pilti Eestist kui unikaalsest ja tugevast muusikamaast ning aitab jutustada maailmale Eesti lugu. Tänases Euroopa muutunud julgeolekuolukorras on see olulisem kui kunagi varem,“ ütles Eesti kultuurinõunik Londonis Kersti Kirs.

„Sounds of Estonia“ avakontserdil astub üles jazzpianist Kristjan Randalu, kes ka 11 aasta tagusel festivalil esines. Kontserdil pealkirjaga „Happily Ever After“ esineb ta esmakordselt koos Rootsis baseeruva kammerorkesteriga O/Modernt, mida juhatab Hugo Ticciati. Teise solistina teeb kaasa klarnetist Sacha Rattle. Kavas on tuntud eesti heliloojate looming, sh Tõnu Kõrvitsa uudisteose „The Song of the Lakes“ ÜK esiettekanne, kuid kõlab ka Randalu enda muusika ning arranžeeringud populaarsetele eesti lastelauludele. Avapäeva teise kontserdi annab Maarja Nuut, kes esitleb oma 2021.a. ilmunud albumit „Hinged“.

26. märtsil esinevad kontsertidega folkartist  Mari Kalkun ja festivali oodatuim esineja, Grammyga auhinnatud Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel. 26. märtsil on publikul võimalus vaadata ka James ja Maureen Tusty 2008. a valminud dokumentaalfilmi „The Singing Revolution“. Linastuse järel vastavad publiku küsimustele ajalooprofessor Mart Kuldkepp ja dirigent Tõnu Kaljuste.

Festivali kava pani kokku Kings Place’i kunstiline juht Helen Wallace koostöös festivali kunstiliselt nõustanud Hugo Ticciatiga, kes on Eesti muusikakollektiividega korduvalt koostööd teinud Rootsi juurtega ÜK muusik. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti saatkond Londonis, Kultuurkapital, LHV ja Bolt.

https://www.kingsplace.co.uk/whats-on/sounds-of-estonia/

Lisainfo
Hannus Luure
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik
526 1431
hannus.luure@kul.ee


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.