Global Estonian | E-resident lõi Eestisse uue ettevõtte 15 ja poole minutiga ning purustas maailmarekordi
Global Estonian
Photo: Invest in Estonia

E-resident lõi Eestisse uue ettevõtte 15 ja poole minutiga ning purustas maailmarekordi

Адрес: 
Ülemaailmne
Категория: 
Äri

Kõige kiirem viis ettevõtte loomiseks on kasutada Eesti e-teenuseid ja luua oma firma Eestisse, tõestas eile, 13. juunil IT-maailma tippsündmusel London Tech Week e-resident dr. Dominik Panosch, kes purustas ettevõtte loomise kiiruse maailmarekordi.

Austriast pärit Eesti e-residendil kulus ettevõtte loomisele kõigest 15 minutit ja 33 sekundit. Sellega lõi ta eelmist, 2009. aastal püstitatud rekordit lausa 2 minuti ja 30 sekundiga. Rekordiline ettevõte sai nimeks sign.online OÜ ning pakkuma hakkab see lepingute automatiseerimise teenust. 

Ettevõte registreeriti London Tech Weeki pealaval e-äriregistri keskkonnas, järgides registri tavapäraseid protseduure. E-resident läbis rekordilise aja jooksul kõik firma asutamise etapid: alustades autentimisest ja õigusliku vormi valikust, avalduse täitmisest, tegevusala valikust ning lõpetades riigilõivu tasumise ja avalduse esitamisega. Rekordiaja sisse arvestati ka järgnenud kontrolltegevused registriosakonna poolt ning osaühingu kandmine registrisse.

Kui varasem rekord mõõdeti Eesti igapäevastes tingimustes, siis uus rekord fikseeriti laval tekkinud internetiühenduse katkemise kiuste, lahutades kulunud koguajast sekundi täpsusega aeg, mil tehniline tegevus oli tõkestatud. Rekord plaanitakse eelmise eeskujul ka ametlikult registreerida.

Rekordi purustanud ettevõtte loonud e-residendi dr. Dominik Panoshi sõnul on uue ettevõtte loomine alati paeluv protsess - alustad midagi uut, mis võib kasvada väga suureks ja edukaks. “E-residentsus ja Eesti e-teenused võimaldavad esimesed sammud väga palju lihtsamaks ja kiiremaks,” lisas ta.

Maailmarekordi purustamine toimus koostöös Registrite ja Infosüsteemide Keskusega (RIK). 

Loe edasi:

https://www.rik.ee/et/news/e-resident-loi-eestisse-uue-ettevotte-15-ja-…

 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.