Marili Milt: 'Estoniana no Brasil' ehk elust eestlasena Brasiilias | Global Estonian

Marili Milt: 'Estoniana no Brasil' ehk elust eestlasena Brasiilias

Адрес: 
Бразилия
Категория: 
Члены и руководители обществ

Marili Milt on viimased seitse aastat elanud Porto Alegres Lõuna-Brasiilias.

Välismaal on ta aga elanud juba alates 2005. aastast, mil kolis perega Brüsselisse. Pärast Belgias ja Inglismaal elamist leidis ta, et tahab kogeda midagi senitundmatut ja huvitavat. Valik oli kahe riigi – Austraalia ja Brasiilia – vahel. Lõpuks otsustas ta siiski Brasiilia kasuks – selle Lõuna-Ameerika riigi näol on tegemist täiesti uue keele, kultuuri ja eluga.

Marili leiab, et parim variant Brasiiliasse tulekuks on astuda ülikooli, nagu tegi ka tema. Brasiilias töö-otsijaid hoiatab ta, et esialgu on töö saamine keeruline, sest intervjuud toimuvad kohapeal ning see on takistus, kui ise alles teises riigis elada.

Brasiilias elab tema sõnul teisigi eestlasi, ent kuna tegemist on niivõrd suure maaga, elavad kaasmaalased tihtipeale riigi erinevates osades.

Kõige üllatavam Lõuna-Brasiiliasse kolimise juures oli nimelt asjaolu, et ka seal on talv! Lõuna-Ameerikasse kolides ei ole sulejope ilmselt esimene asi, mis kohvrit pakkides mõttesse tuleb. Siiski tuleks paradiisirandu seostada pigem Põhja-Brasiiliaga. Tuntud reisisihtkohad Rio de Janeiro ja São Paulo on samuti põhjapoolsemad.

Marili leiab, et Lõuna-Brasiilia on aga Euroopaga nii kliima kui kultuuri poolest mõnevõrra sarnasem ning just seal tunneb ta end turvalisemalt, suurlinnade melu võib nii mõnelegi valmistada rohkem peavalu kui rõõmu.

Siiski on riigil Eestiga võrreldes küllalt palju erinevusi, näiteks on suurem osa brasiillastest äärmiselt usklikud ja tunnistab end katoliiklasteks. Marilit üllatas enim aga see, kuivõrd suurt osa mängib religioon brasiillaste igapäevaelus. See väljendub tugevalt näiteks nende keeles, kus paljud väljendid on pühakirjaga seotud. Mitteuskliku inimesena on eestlannal tihti keeruline neist iseärasustest lõpuni aru saada.

Töö kõrvalt on Marilil ka äärmiselt huvitav lisaprojekt – nimelt on tal rohkem kui 20 000 jälgijaga Youtube’i kanal, mis kannab nime Europeia no Brasil („Eurooplane Brasiilias“). Esialgu sai kanal loodud mõttega luua videoid kultuurilistest erinevustest Euroopa ja Brasiilia vahel eurooplase vaatepunktist. Siis aga hakkas ta jälgijate palvel keskenduma rohkem erinevustele Eesti ja Brasiilia vahel. See on ka praegu Europeia no Brasili põhisisu. Samuti oli nõudlus eesti keele õpetamise järele ja praegu leiab kanalilt 30 eesti keele õppevideot. Jälgijaskond hakkaski huvitaval kombel kasvama just tänu neile keeleõppevideoile.

Miks aga Eesti brasiillasi niivõrd köidab? Marili sõnul on selleks kaks peamist põhjust. Esiteks huvituvad brasiillased Eestist kui postsovietlikust riigist, mis tõeliselt lühikese ajaga on saavutanud nii laialdase edu ja arengu. Samuti on Eesti nende meelest Brasiiliaga võrreldes tunduvalt liberaalsem ning sarnast riigikorraldust tahaksid nad ka oma kodumaal näha. Teine põhjus on see, et Eesti on väga digitaliseerunud riik. Oleme väikese Balti maana tõelise IT-mekana kuulsust kogunud ning Brasiilias on Marili sõnul suur hulk inimesi, kes on just selles vallas Eestist ja Eestis töötamisest huvitatud. Niisiis leiab Marili, et see, mida eestlased brasiillastele pakkuda võiksid, võikski olla tehnoloogia- ja digimaailmaga seotu, aga ka konsultatsiooniteenused, näiteks sellel alal, kuidas pakkuda Euroopale Brasiilia teenuseid jpm.

Seega on Brasiilia äärmiselt mitmekülgne ja huvitav riik, millega tasub kõigil ühel või teisel moel kindlasti tutvust teha!

Tutvu Marili Youtube’i kanaliga siin: https://www.youtube.com/channel/UCu58FZdbhOURLjgD3uYXvPw 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.